basen3

Basen rozporowy

Wiele osób posiada dom z ogrodem. Bywa to zbawieniem w niezwykle upalne letnie dni. Większość decyduje się bowiem za zakup basenu. Baseny ogrodowe  i przesiadywanie w nich może okazać się najmilszą rzeczą w upalne dni.

Wśród wielu basenów ogrodowych najpopularniejszym basenem jest basen rozporowy. Jak sama nazwa wskazuje baseny rozporowe utrzymują się dzięki wodzie, która rozpiera na jego boki. Jest to również najprostszy no najszybszy w montażu basen naziemny. Jego instalacja ogranicza się do rozłożenia specjalnej plandeki pod basen rozłożenie samego basenu, napompowanie pierścienia na górze ścian i gotowe.

Nie wymaga on instalowania dodatkowych systemów rurek trzymających go w całości jak ma się to w przypadku basenów stelażowych. Baseny naziemne rozporowe dostępne są w najróżniejszych rozmiarach. Gotowe baseny można również kupić jako cały komplet łącznie z chemią basenową czy też specjalnymi przyrządami do czyszczenia, bądź też wyłącznie sam basen. Jednak wystarczy zapoznać się z kilkoma ofertami, by zrozumieć, że najkorzystniej wychodzi zakup całego kompletu, a nie kupowanie pojedynczo poszczególnych elementów.

Kupując basen ogrodowy warto wziąć pod uwagę również jego głębokość, głębsze baseny wymagają specjalnej drabinki ułatwiającej wchodzenie i wychodzenie. Jednak gdy już wybierze się ten idealny basen, pozostaje tylko cieszyć się chłodem i relaksować w letnie dni.