Ekologiczny ogód

Ekologiczny ogród

Obecnie staramy się poświęcać coraz więcej czasu na dbanie nie tylko o to co znajduje się w naszych domach, ale również o to co znajduje się na zewnątrz. W zależności od potrzeb staramy się dostosować nasze otoczenie do pewnych standardów nie zawsze w zgodzie z matką naturą.

Na szczęście coraz bardziej popularna staje się moda na tak zwane ogrody ekologiczne.
Ekologiczny ogród, wbrew obiegowej opinii, nie oznacza miejsca pozbawionego ładu i harmonii.  Przypadkowe oczko wodne możemy przemienić w cudowne miejsce otoczone starannie dobraną miejscową roślinnością, a niesforne krzaczki przyciąć wedle własnego uznania.

Automatyczne nawadnianie nie jest wtedy konieczne. Roślinność zamieszkała w tym miejscu długo przed naszym przybyciem, w związku z tym dodatkowe zabiegi pielęgnacyjne, takie jak nawożenie itp., możemy sobie darować. Ogrodnictwo staje się wtedy dużo prostsze.

Nasza ingerencja, w tym wypadku, jest nastawiona głównie na nawadnianie ogrodu w upalne dni oraz ewentualne ograniczanie zbyt dużej ekspansji niektórych roślin. Niskie nakłady pracy i nie wielka ingerencja w środowisko naturalne jest dość mocnym argumentem. Ogrody ekologiczne z pewnością będą miały swoich zwolenników.

Foto: http://pl.freeimages.com/photo/garden-sculpture-1575290