Oczko wodne

Oczka wodne

Jak upiększyć nasz ogród aby nie był tylko nudnym kawałkiem ziemi obsianym trawą???  Jest wiele możliwości począwszy od urokliwych skalniaków po równie urokliwe oczka wodne.
O ile budowa skalniaka nie wymaga aż takiego zachodu to w przypadku zbiorników wodnych pracy jest sporo.

Oczka wodne wymagają tak naprawdę całorocznej pielęgnacji.
Obecnie na rynku możemy nabyć różne środki do oczek, które wspomagają zwalczanie glonów oraz innych nieproszonych gości atakujących nasze ukochane oczka wodne. Walka z glonami jest jednak dość uciążliwa. Mimo dostarczanej chemii i regularnego oczyszczania zbiornika często dochodzi do kumulacji materiału organicznego, który potęguje problem. Aby zwalczanie glonów nie stało się walką z wiatrakami, powinniśmy od samego początku dbać o nasze oczko wodne.

Ważne jest umiejscowienie zbiornika tak aby był wystawiony na ekspozycję słoneczną o odpowiednim natężeniu. Nie bez znaczenia jest również dobór roślinności, która osłaniając taflę wody przed zbyt dużym nasłonecznieniem toczy swoją prywatną walkę z glonami.
Tak czy owak mimo włożonej pracy i trudu, warto mieć taką ozdobę w naszym ogrodzie i rozkoszować się chwilami spędzonymi przy oczku wodnym.

Foto: http://pl.freeimages.com/photo/reflections-1198039