Skąd czerpać wiedzę o pielęgnacji ogrodu?

Niemal każdemu właścicielowi domu jednorodzinnego marzy się zadbany ogród, który będzie jego wizytówką, niemal każdy obawia się jednak, że pielęgnacja ogrodów na wysokim poziomie może w istotny sposób przekraczać jego umiejętności. Jeszcze niedawno obawa ta mogła skłaniać nas do rezygnacji z ambitnych planów, dziś jednak coraz częściej możemy przekonać się o tym, że nie musimy wcale mówić o niej jako o przeszkodzie nie do pokonania.

Dzieje się tak między innymi dlatego, że na początku dwudziestego pierwszego wieku zyskujemy dostęp do nowych źródeł wiedzy, a kwestie takie, jak choćby nawadnianie trawników przestają jawić się jako tajemnicze.

Do niedawna ogrodnik-amator mógł liczyć jedynie na kilka pozycji książkowych oraz prasę branżową, ta ostatnia pojawiała się jednak rzadko, a do tego nie raz pisana była językiem zrozumiałym jedynie przez profesjonalistów.

W dobie Internetu możemy jednak utrzymywać, że problem ten traci na znaczeniu, wirtualna sieć staje się bowiem nieocenioną skarbnicą wiedzy. Co więcej, możemy skorzystać dzięki niej nie tylko z portali poświęconych ogrodnictwu omawiających najbardziej skomplikowane zagadnienia, ale i z forum, na którym głos zabierają profesjonaliści. Można zarówno poznać wiedzę techniczną jak otrzymać wskazówki nawet na etapie prac wstępnych jak i doboru roślin, projektowanie ogrodów i wiele innych.
Można również cieszyć się piękną roślinnością zimą projektując i realizując np. ogrody zimowe.